• sözlükte tanışıp evlenmek

  213.
  Bu sözlükte tanışılıp arkadaş olunur, fuckbuddy olunur, grup yapılır, orgy yapılır, yeri gelir svegili de olunur ama evlenilmez. Ha, birkaç normal insan vardır, onlar evlenir, normalce yaşarlar, onlara kimsenin bir şey deme hakkı olmaz.
  3 -1 ... david gilmourun parmaklari
 • kendinizi nasıl tanımlarsınız

  239.
  kendinizi nasıl tanımlarsınız
  1 ... david gilmourun parmaklari
 • gecenin şarkısı

  34543.
  Nazan öncel - gidelim buralardan

  https://youtu.be/MT_Hg-6Juew

  Yükleyin ne varsa gönlüme demlensin
  Ayrılığın üstüne hasretin eklensin
  Beni geçirmeye yalnızlığım gelsin
  Ya dönülür ya dönülmez kimse üzülmesin

  Gidelim buralardaaan dayanamıyoruuum
  Gidelim buralardaaan unutamıyoruuuum.
  1 ... david gilmourun parmaklari
 • adam olmak adına nice ayrılıklara

  1.
  “bir gün daha çaldım sensizlikten. zor da olsa vurdu saat gece on ikiyi... şimdi önümde yeni bir sensizlik var. içinde, beni neyin beklediğini bilmediğim yirmi dört saat daha var... sonra o da geçecek... işte böyle kovalayacak birbirini yarınlar. derken unutucağım seni, unuttuğumun farkında bile olmadan. doğrusu da bu zaten, aksi halde hatırlamış olur insan. “onu unuttum” demek bile hatırlamaktır. bu cümleyi aklıma getirmeyecek derecede unutmalıyım seni. izin kalmamalı... başkasını ararken yanlışlıkla senin numaranı çevirmemeliyim, kendimle dalga geçeceksem bu başka bir şey için olmalı... sana dair hiçbir fikir kırıntısı kalmamalı beynimde. zaman aşımına uğramalı tüm tasalar. hiç sevilmemiş, hiç yaşanmamış gibi yabancılaşmalısın. tesadüfen bir yerde adın geçtiğinde, irkilmemeliyim. hakkında sorulan her soru cevapsız kalmalı. çok seven insan aynı ölçüde unutmalı...

  seni birgün hatırlanmamak üzere sileceğim. ama şimdi değil, çünkü ardında bıraktıklarından öğrenmem gereken çok şey var daha. eğer gerçekten dendiği gibi ayrılıklar-acılar insanı adam ediyorsa, ben kızmamalıyım gidenlere. ben senin ve senin gibiler sayesinde birgün adam olacağım. ama şimdi değil. çünkü dersini çıkarmam gereken çok ayrılığım var benim. “adam olmak adına, nice ayrılıklara...” bak gördün mü böyle dalga geçmeli insan kendisiyle. yanlışlıkla o numarayı tuşladığında değil...

  şu durumda bile gülümseyebiliyorsam, epey yol katetmişim demektir seni unutma yolunda. acaba diyorum bu yazıyı yazmasa mıydım? neden dersen canım acımıyor ki? yani yazıya başladığımdan beri bir tek sigara dahi yakmadım. evet, çok az kalmış seni unutmama... bunu hissediyorum... yazmasam da olurdu ama ölmek üzere olan yokluğuna can çekiştirmek hoşuma gidiyor! amatör bir şairin intikamı olsa gerek bu...

  oysa ben bunları yazmak için başlamamıştım sana. hatırlıyor musun o ilk günü? insanın tanımadığı birinin masasına yaklaşıp, o tatlı gerginliği yaşayarak “merhaba” demesi ne kadar garip. kimbilir neler düşünmüştün o an... beni senin yanına iten şey neydi diye çok merak etmiştim zamanında. elinde sigaran, bakışlarını bir noktada toplamıştın. buydu belki de beni sana çeken manzara. ben sessiz insanları, az konuşan insanları hep tanımak istemişimdir. çok sustuklarına göre vardır anlatacakaları bir şey mutlaka diye düşünmüşümdür. neden sonra farkına varmıştım kaybolmuş bir insana selam verdiğimin. neden az konuşuyorsun diye sorduğumda verdiğin cevap etkilemişti beni. “susturdular...” anlıyordum. neden diye sormaya gerek yoktu. artık bakışlarını topladığın o noktanın yerini benim yüzüm almıştı, konuşmaya başlamıştın nihayet... “dinleyecek bir insan buldum” diyordun ya da buna inanmak istiyordun. suskunluk benim dilime uğramıştı sonra. soru sorma sırası sendeydi bu sefer “sen de pek konuşmuyorsun, neden? ” benim cevabım seninkinden biraz farklıydı. “kelimelerimi çaldılar, bana söyleyecek söz kalmadı” sonuçta ilk ortak noktamızı bulmuştuk, -susmak-... ikincisi ise, yani karşılıklı yaşadığımız en gerçekçi şey -ayrılmak-... ve nihayetinde –unutmak-... farkında mısın bilmem insana hoş gelen hiçbir ortak yönümüz yok... hep kaybetmek üstüne, susmalarımızın içinde bile yenilgiler var... insan, ilk başta iki yaralı kişinin birbirini daha iyi anlayabileceğini, mutlu olmak adına birbirlerine daha sıkı sarılabilecğini düşünse de, aslında tam tersi doğru... biri hasta, biri doktor olmadan olmuyor aşk... o yüzden bizim mutlu olmamız uzak ihtimaldi....

  ben, bugün bunları yazmak için gelmemiştim o masaya. gel gör şimdi unutmak üzereyim. pek sevimli değil bu... -bir insanı unutmak - anlamı olmalıydı oysa geride kalanların... biz şimdi onca zamanı unutmak için mi yaşadık? geriye birkaç şey kalmalıydı hatırlanmaya değer... akla geldiğinde insanın içini titreten, anlatıldığında dinleyen kişiyi düşündüren, en azından bir sigara yaktıracak kadar burukluk veren bazı anılar kalmalıydı geriye... demek ki biz unutmak zorunda kaldığımız tüm zamanları biraz boşa haracamışız. şu an benim aklıma gelen zamanlar’ın çoğu zorlama... belki ilerde bir anlamı olur ümüdiyle, adettendir diye yaşanmış, klişeleşmiş şeyler...

  galiba zamanı geldi de geçiyor. eğer yapacak bir şey kalmadıysa en doğrusu bu, unutmak!

  göreceksin seni hiç bir şey olmamış gibi... seni, yüzüme o tatlı gerginliği alıp da masana hiç yaklaşmamış gibi... adını hiç duymamış, ellerinden hiç tutmamış gibi... hiçbir anı, hiçbir geceyi, hiçbir mutluluğu ve hiçbir acıyı yaşamamış gibi unutucağım... sonra bu yazının karşısına geçip, yine hiçbir şey olmamış gibi okuyacağım senden kalan kırıntıları...

  üzgünüm, yapacak hiçbir şey yok artık...
  belki de unutmak, adam olmaya çalışan insanların tek silahı...”

  okan savcı
  3 ... david gilmourun parmaklari
 • sevgilisinin saçlarını okşayarak uyutan erkek

  5.
  O an nasıl mutlu oluyorsanız öyle yapın. Sevdiğiniz insanın saçını okşuyorsunuz diye terk edilmezsiniz, size olan sevgi bittiği için terk edilirsiniz, bu kadar basit. Bunu da biliyorsunuz zaten, ben “hüüü, sevmeyeceksin, hüüü, bunlara kötü davranmak gerekli” diyenler için tekrar dillendirmek istedim.
  4 -1 ... david gilmourun parmaklari
 • sinirli erkeklerin daha seksi olması

  15.
  Bir şeyler yazacaktım da linçlersiniz, vazgeçtim. Ama şunu söyliyim, böyle bir insandan hoşlanıyorsanız, o insanın şiddete başvurulacağını da unutmayın. Mutluluklar dilerim.
  2 ... david gilmourun parmaklari
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21451.
  Yoruyorsunuuuuuzzzzzzzzzzzz! Biraz beyninizi kullanın, biraz. Ben bir şey isteyebilirim, bir nedeni olmayabilir, sorgulamak neden? Ulan hayattan da soğuttunuz, insanlardan da soğuttunuz... ölelim istiyorsunuz bence, başka bir açıklaması yok bunun.
  1 ... david gilmourun parmaklari
 • okunmak istenen ve okunan bölüm

  123.
  Psikoloji istiyordum, çocuklarınızı yetiştireceğim. Şanslısınız ha ibneler, benim gibi öğretmen bulamazsınız. (bkz: swh)

  Edit: olm, şaka da mı yapmayak lan?
  2 -1 ... david gilmourun parmaklari
 • efe aydal

  326.
  Araştırın, koyun olmayın diyen biri ama kendisi de genelde araştırma yapmıyor. Okumaz ama yine de öpüyorum kendisini.

  Edit: aha da kanıt: (#42261726)

  Edit: ooo müritler toplanmış, eksilemişler. Olm, size düşüncenize göre, sevdiğiniz insanlar eleştirilemez, hataları söylenemez. Ama öyle değil, insanlar eleştirilmeli ki gelişsinler, hataları söylenmeli ki hatalar düzeltilsin.
  1 -4 ... david gilmourun parmaklari
 • selahattin özdemir

  38.
  selahattin özdemir

  Kedi selo.
  4 ... david gilmourun parmaklari
 • planum medianum

  2.
  Anayı sağ ve sol olarak iki eşit parçaya ayıran düzlem... ulan bölümümle alakan yok, ben neden anatomi dersi alıyorum? Püüü!

  Edit: ana gerçek anayı içermez. Bilgi almak için gelenler ilk entrye baksın.
  ... david gilmourun parmaklari
 • bir görselle kendini anlat

  438.
  bir görselle kendini anlat

  Anlık.
  6 ... david gilmourun parmaklari
 • dar açı

  3.
  anlatmak istedikçe her şeyi birden yitiriyorum
  bir kutup yıldızı bir ben bir dinmeyen ağrılarım
  yapayalnız kalıyorum birden güzelim
  ve müthiş ağlamak istiyorum
  gecenin kanatları kırık bir saati var bilmem bilir misin
  ölüm korkusu alkol gibi yayılır damarlara
  sakin o saatte sokaklara çıkma
  denize bakma
  karanlığa
  yıldızlara bakma sakin
  o saat
  iste güzelim o saat
  ölüm, o ateş kuşu
  ölüm; o mavi düğüm
  denizkızlarının türküsünü söyler
  ben yalnızım
  orkestrada kırık bir saz
  kanayarak koşan bir kurt
  yüreğim dağ başında unutulmuş vakur bir bayrak yırtılırcasına
  bir kutup yıldızı bir ben bir dinmeyen ağrılarım
  çiftleşen kuşların böceklerin insanların yalnızlığı
  ve müthiş ağlamak istiyorum.

  Hasan hüseyin korkmazgil
  2 -1 ... david gilmourun parmaklari
 • geforce now

  2.
  Geçen gün deneyeyim dedim, giremedim(benim suçum bu arada, bekledikten sonra ben çıktım). inceleme videolarında falan iyi gözüküyor, google stadai’dan önce çıkması ve steam’e bağlanıp, önceden indirilen oyunlara ulaşılabilemsi gayet iyi. Deneyimlemedim ama denemeden öneriyorum evet.
  1 ... david gilmourun parmaklari
 • sözlük yazarlarının ruh halleri

  14892.
  sözlük yazarlarının ruh halleri

  Hayatım tam düzeldi derken yeni bir bok çıkıyor, yine mutsuz oluyorum. Eğer bir yatarıcı varsa ona kafam girsin.

  Hello darkness my old friend.
  2 -2 ... david gilmourun parmaklari
 • anın görüntüsü

  43808.
  anın görüntüsü

  Geforce now’ı deneyeceğim, sıramı bekliyorum.
  6 ... david gilmourun parmaklari
 • yeni ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

  36.
  Önceki ilişkinizde sizi rahatsız eden şeyleri, yeni ilişkiye başlamadan önce karşınızdakiyle konuşun, onları yapmamasını isteyin, erkek iseniz biraz piç olun ve karşıdakine her zaman gidebilecekmişsiniz hissini verin. Böyle yaparsanız mutlu olursunuz.
  4 ... david gilmourun parmaklari
 • türkçülük

  625.
  Olm, eğer biraz daha doğuda doğsaydınız sövdüğünüz insanlar olarak dünyaya gelecektiniz. Biraz mantıklı olun, ırkınızı falan yüceltmeyin, insan olmaya çalışın.
  1 -4 ... david gilmourun parmaklari
 • gecenin şarkısı

  34460.
  Joy division - love will tear us apart

  https://youtu.be/zuuObGsB0No

  When routine bites hard
  And ambitions are low
  And resentment rides high
  But emotions won't grow
  And we're changing our ways
  Taking different roads
  Love, love will tear us apart again
  Love, love will tear us apart again
  Why is the bedroom so cold?
  Turned away on your side
  Is my timing that flawed?
  Our respect run so dry?
  Yet there's still this appeal
  That we've kept through our lives
  But love, love will tear us apart again
  Love, love will tear us apart again
  Do you cry out in your sleep?
  All my failings exposed
  Gets a taste in my mouth
  As desperation takes hold
  And it's something so good
  Just can't function no more?
  Love, love will tear us apart again
  Love, love will tear us apart again
  Love, love will tear us apart again
  Love, love will tear up apart again
  1 -1 ... david gilmourun parmaklari
 • ben o entrylere vuruldum

  3.
  Sonra da “sen, kürtçüyüm diye entry girdin ya, işte biz orda biraz uzaklaştık” diye entry girilir.
  2 -2 ... david gilmourun parmaklari
 • yeni şeyler getiriyorum